Coinbase Bu Sürpriz Alcoin’e Liste Müjdesini Verdi: Fiyat Düştü!

Kripto para piyasası yeninden yeşil bölgeye adım attı. Lider kripto Bitcoin, merakla beklenen halving etkinliğinin ardından güç toplamaya başladı. Altcoin’ler de genel olarak Bitcoin’e ayak uyduruyor. Bu pozitif atmosferde önde gelen kripto borsası Coinbase, adı sanı pek de duyulmamış bir altcoin’i listesine ekleyeceğini duyurdu. Bununla birlikte, genel liste haberlerinin aksine token fiyatı düştü!

Coinbase, KARRAT’a liste müjdesi verdi, token fiyatı düşmeye başladı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere piyasa, yeni bir heyecan arayışında. Bitcoin halving’i geride bıraktıktan sonra, piyasa henüz yönünü net olarak bulmuş değil. Analistler ve uzmanlar yön konusunda ikiye bölünmüş durumda. Bununla birlikte, borsalar kullanıcılarının deneyimlerini geliştirmek için çalışmalarına devam ediyor. Bu bağlamda, önde gelen kripto borsası yeni bir altcoin’i listesine ekleyeceğini duyurdu.

Coinbase, KARRAT (KARRAT)’ı platformlarında kullanıcıların alım satımına açacağını açıkladı. Borsa, tokeni Ethereum ağında destekleyecek. Bu arada, genellikle borsalar alım satımın zamanlamasına ilişikin açılkama yaparken, Coinbase KARRAT için işlemlerin ne zaman başlayacağına dair belirli bir tarih vermedi. Bu arada borsa, tokeni volatilite potansiyeli nedeniyle “deneysel” olarak etiketledi. Bu bağlamda Coinbase şu duyuruyu yaptı:

Likidite koşulları sağlandığı takdirde alım satım bugün ilerleyen saatlerde başlayacaktır. Bu varlığın yeterli arzı sağlandığında, KARRAT-USD işlem paritesinde alım satım aşamalı olarak başlatılacaktır. KARRAT desteği, desteklenen bazı yargı bölgelerinde kısıtlanabilir. (…) Coinbase, ‘Deneysel’ etiketi ile KARRAT için destek ekleyecektir.

Bu gelişmenin ilk etkisiyle KARRAT fiyatı yükselişe geçti. Bununla birlikte, token daha sonra irtifa kaybetmeye başladı. KARRAT, ilk başta gün içinde seyrettiği 0,86 dolar seviyesinden 0,9364 dolara kadar yükseldi. Bununla birlikte, altcoin fiyatı daha sonra 0,8256 dolara geriledi.

KARRAT günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Kripto ürünleri ikinci haftalık çıkışını gördü!

Kripto yatırım ürünlerinde 206 milyon dolarlık çıkış oldu. Bitcoin 192 milyon dolara varan haftalık çıkışla kayıplarda başı çekti. Geçen hafta, dijital varlık yatırım ürünleri, yatırımcıların 206 milyon dolar çekmesinin ardından ikinci haftalık çıkışa tanık oldu. Borsada işlem gören bu ürünlerin (ETP’ler) işlem hacimleri de bir miktar azalarak 18 milyar dolara geriledi.

Varlık yöneticisi CoinShares’in raporuna göre, Bitcoin 192 milyon dolara ulaşan çıkışlarla diğer kripto paralara kıyasla en önemli kaybı yaşadı. Bitcoin’in bu kayda değer çıkışları yaşamasına rağmen, açığa satışlara ilgi çok az oldu. Ayrıca, short Bitcoin fonları da 0,3 milyon dolarlık çıkışlar kaydetti. Buna karşılık, multi-asset fonları 9 milyon dolarlık girişle pozitif hareket gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir