PDR Derneği’nin Empati Ödülünü kazanan eğitimci belli oldu

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, Gazi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Selvi, Türk PDR Derneği Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Metin Pişkin, Gazi Üniversitesi PDR Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kemal Öztemel’in de hazır bulunduğu ödül töreninde çok sayıda dekan, bilim insanı, medya mensubu ve öğrenci de yer aldı.

Mesut Yıldırım konuşmasında ödülle ilgili şunları kaydetti:

“Türk PDR Derneği olarak Empati ödülü ile psikolojik danışma mesleğinin temel kavramlarından olan empatiyi, toplumsal yaşama taşıyarak bireylerin ve kurumların birbirlerini anlayabilme sürecine katkı sunmayı bir ölçüde kendimizi karşımızdakinin yerine koyabilmeyi, masanın öbür tarafından da birbirimizin duygu, düşünce ve davranışlarına bakabilmeyi amaçlamaktayız.

Her dönem daha da çok ihtiyaç duyduğumuz empati becerisini, yaptıkları çalışmalarda ortaya koyan kişi ya da kurumlara verdiğimiz bu değerli ödülümüzü 2024 yılı için Empati Ödülü değerlendirme komisyonumuzun oybirliğiyle; “Türkiye Hepimizin, Eğitim Hepimizin” sloganıyla geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitime erişimi, nitelikli eğitim alabilmeleri için yıllardır yaptığı farkındalık çalışmalarıyla değerli eğitimci, yazar ve program yapımcısı Sn. Şahin AYBEK’e verilmesi kararlaştırılmıştır. Değerli hocamı tebrik ediyor, özverili çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyorum.”

Aybek ise ödül konuşmasında “Biz, kendi çocuklarımızın acısı olmadığı halde başkalarının çocuklarının da acılarını bal eylemeye çalışanlarız. İnsan ve eğitimci olmak, bir CAN’ a dokunmaktır. Ömrümüz yettiğince de hep birlikte bu ülkenin CAN’larına yani çocuklarına dokunmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Daha önce Çarşı grubu ve birçok değerli ismin almış olduğu gelenekselleşen Türk PDR Derneği Empati Ödülünü Şahin Aybek’e Türk PDR Derneği Genel Başkanı Mesut Yıldırım takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir